sim tozu

Yüksek Kaliteli Sim Tozu İhracatında Lideriz

Sim tozu, renklendirilmiş polyester filmlerin kesilmesiyle elde edilir. Daha çok makyaj ürünlerinde ve sahne kostümlerine kullanılsa da pek çok alanda yer bulur. Sim tozu, yüksek ısıda ve uzun bir süre solvent bazlı ya da su bazlı tutkalla kurutulur. Bu yüzden de hem ısıya karşı dirençli olması gerekir hem de parlaklığından bir şey kaybetmemesi gerekir. Tutkalın kuruması için fikse kullanılır ve tutkal, fiksede 150-160 derecenin üzerinde ısıya maruz kalır.

Açık ve koyu renkli yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen partiküller halinde parıltılı simler olarak uygulanır ve canlı ve parlak renkleri sayesinde uygulama yapılan yüzeyde ışıl ışıl bir görüntü oluşur. Yapıştırıcı ile karıştırıldıktan 24 saat sonra sim tozunun uygulamasına geçilir ve uygulama esnasında buharsız ütü ile tersten 3 dakika boyunca ütülenerek sabitlenir. Alüminyum metalize polyester simler altıgen ve kare şeklindedir. Ölçülendirmeleri mikron ölçülerinde ebatlandırılır. Uluslararası bir sim tozu ölçüsü vardır ve bunlar ondalık inç, kesir inç, milimetre, mikron, Japon ölçüsü şeklinde farklı kalınlıklara sahiptir. Kalınlık dereceleri 12-36 mikron ila 12-50 mikron arasında geniş bir yelpaze barındırır.

Sim Tozunun Kullanım Alanları

Sim tozu çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tekstil, yapı malzemesi, enjeksiyon, dekorasyon, aksesuar gibi değişik alanlarda tercih edilir. Tekstil sektöründe serigrafi, parça baskı, flok baskı uygulamaları yapılırken fayans, mobilya, boya, duvar kağıtları, yer döşemeleri gibi yapı malzemelerinde de yer verilir. Yine kozmetik ürünlerinde, çantalarda, çöp kutusu tarzı kaplarda, elektronik ürünlerde sim tozunun göreliliğinde faydalanılır. Işıltılı bir görünüm kazanması istenen alanlarda verim alınır. Dekorasyon uygulama ve ürünlerinde de masalarda, çerçevelerde, koltuklarda, sandalyelerde, mutfak kaplarında, dolap benzeri ürünlerde sim tozu fazlasıyla kendine yer bulur.

Aksesuar ürünleri üreticileri için sim tozu ayrı bir değere sahiptir. Çünkü sim tozu sayesinde yapılan işlerin görselliği çok daha üst seviyelere çıkarılabilir. Albenisi ve rekabet ortamında alıcı bulması çok daha yukarılara taşınabilir. Bu yüzden de baskılı malzemelerde, tebrik kartı, davetiye gibi matbaa işlerinde, saç bantlarında, şapkalarda, ayakkabılarda sim tozu bolca kullanılır. Dikkat çeken bir görünüm verdiği için oyuncaklarda da sim tozuna geniş yer verilir. Bu, çocukların ilgisini daha canlı tutarak ürünleri satışını arttırır.

Sim Tozu Üretiminde Kalitenin Adresi

Sim tozu, ilave edildiği ürüne ışıltılı bir görünüm kazandırır. Işıklı ortamlarda çok daha belirgin olarak ortaya çıkar. Yüzeylerde orijinal ışık üreterek çarpıcı yansımaların, ışıltıların oluşmasını sağlar. Su bazlı olduğu için insan sağlığına ve doğaya herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Bu yüzden çocuklara özel oyuncak, kıyafet gibi ürünlerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Firma olarak 1995 yılından bu yana sim tozu imalat ve satışı yapıyoruz. Tecrübe ve birikimlerimizi her geçen gün daha ileriye taşıyor, kalite standartlarımızı hep daha yükseğe taşıyarak Türkiye’nin sayılı tedarikçilerinden birisi konumunda bulunuyoruz. Ürünlerimizi dünyanın pek çok ülkesine ulaştırıyor, Türkiye’nin en büyük sim tozu ihracatçısı olarak dünya pazarında kalitemizi, satış kapasitemizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Firma olarak kare ve altıgen biçiminde çeşitli mikronlara göre ebatlandırılmış üretimler yapabiliyor, kullanım alanına göre ürün temini sağlıyoruz. Farklı renklerde ve farklı ebatlardaki üretimlerimizle bütün talepleri karşılayabiliyoruz. Uzun yıllardır sürekli ar-ge çalışmalarımızı devam ettiriyor, birlikte büyüdüğümüz müşterilerimize her zaman dünya standartlarında, üst düzey ürünler sunmak adına çalışıyor, birinci sınıf malzeme ve işçiliği birleştirerek farkı alanlarda en yüksek verimi sunacak ürünler ortaya çıkarıyoruz. Talepleri tam vaktinde, istenilen şekilde karşılayarak sektörümüzün lideri olmayı sürdürüyoruz.

Etiketler:, ,