PX Tipi Sim İpliği Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PX Tipi Sim İpliği Nedir?

M tipi özelliğine sahip olan ipliklerin takviye edilmesiyle elde edilen PX tipi sim ipliği; farklı format özelliklerine göre üretilmektedir. İki tane polyester takviye ipliğinin M tipi özelliğine sahip olan polyester filmin etrafına bükülmesi sonucunda PX tipi sim ipliği elde edilmektedir. Bu ipliklerin bükülme işlemi X şeklinde yapılmaktadır. 2 x 20D oranında polyester ipliğinin takviyesi sonrasında PX tipi ipliğin mukavemeti de artmaktadır. 12 mikron kalınlığında üretilmiş olan bu ürünler; farklı sim genişliğinde üretilebilmektedir. İleri teknolojik donanımların kullanılmasıyla üretilmiş olan bu ürünlerin kullanım özellikleri de oldukça gelişmiştir.

PX Tipi Sim İpliği Nerelerde Kullanılır?

Dokuma sektörünün aranılan malzemeleri arasında yer alan PX tipi sim ipliği triko sektöründe de etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yuvarlak örgü söz konusu olduğunda son derece ışıltılı ürünlerin üretilmesini mümkün kılan PX sim iplikler; farklı format örgülerin oluşmasını da mümkün kılmaktadır. Ayrıca çorap üretiminde de etkili bir şekilde PX tipi sim ipliklerinden yararlanılmaktadır. Yine raşel olarak da bu tip ipliklerden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Mukavemeti yüksek ve estetik değere sahip olan PX sim ipliklerinin pek çok farklı sektörde etkili bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Bu doğrultuda ülkemizde de PX sim ipliklerine olan talep artış göstermektedir. Yine PX sim ipliklerinin capcanlı bir formda olması; cezb edici özelliğe sahip olan ürünlerin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

PX Tipi Sim İpliğinin Fiyatları Ne Kadardır?

Elbette ki üretim kalitesi, üretim sürecine dahil olan maliyetler PX tipi sim ipliği fiyatları üzerine doğrudan etki etmektedir. Bu ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde talep edilen ipliğin ebat değeri ve miktarı da etkili olmaktadır. Ayrıca PX tipi sim ipliğinin fiyatlandırılmasında döviz kurlarının da etkili olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Şayet PX tipi sim ipliğinden satın alacaksanız; bu ürünlerin fiyatlandırılmasına dair ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu fiyat araştırmasının beraberinde önemli avantajları sağlayacağı da unutulmamalıdır. Fiyat araştırması yaparken PX tipi sim ipliğinin kaliteli olmasına da özen göstermek şarttır. Zira ancak bu sayede kaliteli bir sim ipliğini uygun fiyat aralığında satın alabilmek mümkün olmaktadır.

 

Etiketler: