Otomotiv Üreticileri Misina İplikten Vazgeçemiyor

Otomotiv üretimi, tüm dünyada en dikkat çeken sektörlerden birisidir. Pek çok marka, farklı segmentlerde yarış halindedir ve piyasadan daha fazla pay almak hepsinin öncelikli hedefidir. Bu yüzden üretimini yaptıkları araçlarının kalitesine, işlevselliğine ve estetiğine büyük önem verirler. Ar-ge çalışmalarına büyük payla ayırarak ortaya kusursuz ürünlerin çıkmasını sağlamaya çaba sarf ederler. Özellikle de kullandıkları hammaddeler otomotiv üreticilerinin belirlemiş oldukları kalite standartlarında önemli paya sahiptir.

Genel olarak polyester (PET) ve naylon (PA)’dan elde edilen misina iplik çeşitleri sayısız kullanım alanına sahiptir. Fakat son yıllarda özellikle otomotiv üreticilerinin vazgeçilmez hammaddelerinden birisi olmuşlardır. İstenilen mukavemette üretilebilmeleri, istenilen ısıda işlenerek farklı seviyelere dayanıklı hale getirilebilmeleri, misina iplik ürünlerinin tercihinde etkilidir.

Misina İpliğin Otomotiv Üreticilerine Sağladığı Avantajlar

Misina ipliklerin taşımakta oldukları bazı özellikler onu otomotiv üreticilerinin gözdesi haline getirmiştir. Bunlardan bir tanesi elastikiyet özelliğidir. Elastikiyet, ürünün uzunluğunu etkilemeyen uzama kabiliyetini ifade eder. %2 ile %8 arasında değişir. Aşırı gerilmede eski haline dönemese de kopmaya dayanıklılık anlamına gelir. Ayrıca misina iplik oldukça yumuşaktır. Üretildiği özelliklere göre farklı yumuşaklık seviyeleri yakalanabilse de diğer hammaddelere nazaran çok daha yumuşaktır.

Otomotiv üreticileri için misina ipliği vazgeçilmez kılan bir diğer özellik, güneş ışınlarından en az seviyede etkilenmesi, küflenmelere karşı ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı olmasıdır. Bütün bunlar otomobillerin özellikle iç aksamlarında üreticileri birbirine karşı avantajlı kılar. Uzun yıllar araçların aksamlarının ilk günkü şıklığında ve zarafetinde kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda araçların kullanım ömrünü, araç aksamlarının kullanım ömrünü uzatır.

Otomotiv üreticilerinin tercihlerinde renklerin büyük önemi vardır. Her kullanıcının farklı zevkleri ve tercihleri olduğu için üreticilerin bütün bu beklentilere en iyi şekilde karşılık vermesi gerekir. Üstelik renk tercihlerinin araçların bütün aksamlarında uyumlu olması, kullanılan renklerin adeta harmanlanarak bir bütün oluşturması, estetik ve zarafeti bozmadan beğeni kazanması gerekir. Misina iplik, şeffaf, gri, ebruli, mavi, flor gibi bütün renklerde imal edilebilmektedir. Bu yüzden de aracın her renkteki aksamında farklı renk misine iplikler kullanılabilmekte, her biri aynı performansı başarıyla sergileyebilmektedir. Renk çeşitliliği sağlanırken araç aksesuar ve zeminlerinin istendiği takdirde aynı dokuya sahip olması sağlanabilmektedir.

Sentetik ürünler genel olarak güneş ışığına karşı dayanıksız olsa da otomotiv üreticileri için tercih edilen malzemelerin güneş ışığına, ısıya ve soğuğa dayanıklı olmaları gerekir. Çünkü otomotivler bütün hava koşullarına maruz kalacak nitelikte olmalı, farklı iklim koşullarına, farklı coğrafi şartlara uyumlu olmalıdır. Otomotiv sektöründe kullanılan misina ipler farklı kalınlıklarda, sertliklerde üretilebildiği için otomotivlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Doğru imalat ile her zaman en üst kaliteyi yakalamak mümkündür. Üstelik çap ve taşıma gücü olarak da araçların farklı alanlarında kullanılacak şekilde, farklı özelliklerde imal edilebilmektedir. Farklı mm özellikleri sayesinde dikiş, nakış, dokuma, dar dokuma, örme, overlok, sanatsal tasarım gibi farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmekte, farklı uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Otomotiv Üreticileri İçin Misina Üretiminde Lider Firma

Firma olarak 1995 yılından bu yana çok farklı sektörler için misina ipi imalatı ve satışı yapıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana sektörün lider markalarından birisi olarak kendimizi geliştirmeyi sürdürüyor, sadece Türkiye pazarının değil, yaptığımız ataklarla uluslararası pazarın da en güçlü firmalarından birisi konumunda bulunuyoruz. Ürünlerimizi her zaman geliştirerek otomotiv sektörünün kaydettiği gelişime yön veriyor, iş birlikçilerimizin kalitelerini daha yukarılara taşımalarını sağlıyoruz. Gerek fiyatlandırmalarımız gerekse ürün çeşitliliğimiz, ürün kalitemiz ile sektörün en güvenilir firmalarından birisi olarak yolumuza devam ediyoruz.