MHS Tipi Sim İpliği Nedir ?

MHS Tipi Sim İpliği Nedir?

Sim iplik çeşitleri arasından en çok tercih edilen sim tipleri arasında yer alan; MHS tipi sim ipliği, floş ipliğinden üretilmektedir. Polyester ya da nylon filament ipliğinin kullanıldığı MHS sim ipliklerinin son derece kullanışlı ürünler olduklarını söylemek mümkün olmaktadır. Genel olarak polyester esaslı bir şekilde üretilmiş olan MHS tipi sim ipliklerinin farklı renk formatlarında üretilebildikleri bilinmektedir.

Ürünlere göz alıcı bir estetik katmak noktasında oldukça başarılı olan MHS sim ipliklerinin parlak bir yapıya sahip oldukları bilinmektedir. Sadece giyim ürünlerinde değil çok sayıda farklı ürünlerde kullanılabilen bu tip sim ipliklerinin çok sayıda farklı aksesuarlarda nitelikli bir şekilde kullanılmaktadır. Özel teknik ve yöntemler kullanılarak üretilen MHS sim ipliklerinin metalik iplik formatına uygun olarak üretildiği bilinmektedir.

MHS Tipi Sim İpliklerin Kullanım Alanları

M tipi sim ipliğinin üzerine nylon ya da polyester filament ipliğinin gibe edilmesiyle elde edilen MHS tipi sim ipliği; geniş ölçekli bir kullanım alanına sahip olmaktadır. 150 denye floş orta ipliği özelliklerine sahip olan MHS sim ipliklerinin öncelikli olarak dokuma sektörü olmak üzere; dikiş ve nakış alanında da etkili bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca bu tip ipliklerin çeşitli aksesuarlarda da nitelikli bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Dokuma sektörün estetik bir değer katan MHS sim ipliklerinin hem gösterişli hem de cezb edici ürünlerin üretimine katkı sağladığı bilinmektedir. Yine dikiş ve nakış işlemleri söz konusu olduğunda da özgün motiflerin oluşturulmasında MHS tipi sim ipliklerinin faydalı oldukları bilinmektedir. Bununla birlikte aksesuarların çok daha estetik bir görünüme sahip olmasını mümkün kılan bu tür ipliklerin; uygun fiyat aralığında sunuluyor olması da bu ürünlerin sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

Teknik Özellikler Bakımından MHS Sim İpliği

Farklı ambalaj özelliklerine sahip olan MHS tipi sim ipliği; konik ve füze bobin olarak isimlendirilen ambalajlarda tüketiciye sunulmaktadır. Bu tür ipliklerde 14 denye nylon, 150 denye polyester ve 150 denye ya da 300 denye floş özelliğine sahi bir üretim özelliği bulunmaktadır.